Medycyna konwencjonalna - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 21.11.2017


Katalog stron


Sposób na zachowanie zdrowia i witalności przed ciążą, w ciąży i po porodzie
data: 23.11.2011 / Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.

Sposób na zachowanie zdrowia i witalności przed ciążą, w ciąży i po porodzieW czasie ciąży szczególnie ważne dla organizmu zarówno dziecka, jak i matki jest przyjmowanie zestawu niezbędnych witamin i minerałów. Optymalnym wyborem jest preparat Pharmaton® Matruelle® , który ułatwia kobietom dbanie o siebie i maleństwo.

Okres ciąży sprzyja powstawaniu różnorodnych niedoborów składników odżywczych
w organizmie przyszłej matki. Dlatego tak istotne jest, by miała ona dostęp do suplementów diety, które zapewniają właściwe wsparcie dla jej pracującego na zwiększonych obrotach organizmu. Zespół Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego podkreśla, że „ciąża stanowi okres życia organizmu, w którym zmienia się zapotrzebowanie oraz możliwości uzupełniania niedoborów makro- i mikroelementów. Dieta stosowana przed koncepcją oraz podczas ciąży powinna zapewniać jak najlepsze warunki dla rozwoju ciąży, jednakże najczęściej jest ona niewystarczająca dla pokrycia zapotrzebowania kobiety ciężarnej i płodu. Zachwianie równowagi może prowadzić nawet do nieodwracalnych zmian mogących być przyczyną niepowodzeń położniczych.” Aby ciąża przebiegała prawidłowo, niezbędne jest regularne dostarczanie mikroskładników odżywczych zarówno matce, jak i jej rosnącemu dziecku. W dzisiejszym pędzącym i nastawionym na miniaturyzację świecie, poszukujemy rozwiązań szybkich i prostych w użyciu. Takim optymalnym wyborem jest Pharmaton® Matruelle® , który ułatwia to zadanie kobietom ciężarnym, planującym ciążę
i będącym po porodzie. Odpowiednio zbilansowana formuła zapewnia, że matka i dziecko otrzymują właściwe mikroskładniki w odpowiednich dawkach i we właściwym czasie oraz zaspokajają swoje zmieniające się potrzeby.

Pharmaton® Matruelle®

To produkt unikalny, ponieważ jako jedyny na polskim rynku, w jednej dawce zawiera wszystkie zalecane składniki suplementacyjne - witaminy, minerały, oligoelementy i mikroskładniki odżywcze, kwas foliowy oraz Omega 3-DHA i EPA. O jego skuteczności
i bezpieczeństwie świadczy fakt rekomendowania go przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Pharmaton® Matruelle® również jako jedyny produkt na rynku, spełnia wytyczne Zespołu Ekspertów PTG, który wskazuje na standaryzację suplementacji kobiet planujących ciążę, będących w niej oraz karmiących piersią.

Wspomaganie diety przyszłej mamy jest o tyle ważne i potrzebne, gdyż - z uwagi na chemicyzację rolnictwa i wielość produktów przetworzonych - nie ma możliwości dostarczenia organizmowi podczas typowego posiłku wszystkich niezbędnych składników.

Nie należy zapominać o tym, że szczególna troska o kobietę nie może zakończyć się wraz ze szczęśliwym rozwiązaniem i widokiem różowej buzi zdrowego maleństwa. Młode matki wymagają wsparcia w okresie poporodowym. Chodzi tu nie tylko o opiekę nad niemowlęciem, ale także o zapewnienie kobiecie właściwej suplementacji diety po tak znacznym wysiłku jakim była ciąża i urodzenie dziecka. Jest to istotne m.in. z tego powodu, że młoda mama musi restrykcyjnie przestrzegać zaleceń dietetycznych i wyłączyć ze swej diety pewne produkty, często bogate w mikro- i makroelementy, np. cytrusy. Wtedy nieodzowny staje się suplement, który w szybki i łatwy sposób dostarcza wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania młodej matki. Specjaliści zalecają by taka suplementacja trwała minimum 3 miesiące po porodzie. Można ją przedłużyć do pół roku.

Co zawiera Pharmaton® Matruelle® ?

Wszystko czego mama i dziecko potrzebują:

Witaminy
• Beta-karoten
• Witamina B1 (tiamina)
• Witamina B2 (ryboflawina)
• Witamina B3 (niacyna, nikotynamid, witamina PP)
• Witamina B6 (pirydoksyna))
• Witamina B9 (kwas foliowy)
• Witamina B12 (cyjanokobalamina)
• Witamina C (kwas askorbinowy)
• Witamina D
• Witamina E
• Witamina H (biotyna)
Makroelementy i pierwiastki śladowe/mikroelementy
• Magnez
• Chrom
• Żelazo
• Miedź
• Cynk
• Jod
• Molibden
• Selen
Kwasy tłuszczowe omega-3
(w tym DHA, kwas dokozaheksaenowy i EPA, kwas eikozapentaenowy
Właściwości: kwasy tłuszczowe omega-3, zwłaszcza DHA, są głównymi budulcami mózgu, odgrywającymi ważną rolę w jego funkcjonowaniu. Przyjmowanie kwasu DHA przez matkę jest niezbędne, ponieważ wspomaga rozwój układu nerwowego płodu, jego mózgu i wzroku. Kobiety, u których występuje ryzyko depresji poporodowej, mogą odnieść korzyści
z profilaktycznego przyjmowania kwasów tłuszczowych omega-3, zawierających DHA, ponieważ wzmacniają one układ nerwowy i w ten sposób zapobiegają depresji, poprawiają nastrój i pomagają zachować pozytywne nastawienie. Kwasy tłuszczowe omega-3 są także istotne dla układu sercowo-naczyniowego, ponieważ wspomagają regulację poziomu tłuszczów we krwi i stymulują utrzymanie serca w dobrej kondycji.
Stosowanie i dawkowanie
Preparat Pharmaton® Matruelle® jest przeznaczony dla kobiet ciężarnych, planujących ciążę
oraz karmiących piersią. Odpowiednio zbilansowana formuła zapewnia, że matka i dziecko otrzymują właściwe mikro- i makroskładniki o optymalnych stężeniach i we właściwym czasie, zaspokajając swoje zmienne potrzeby.

Dawkowanie
Matkom oraz przyszłym matkom zalecamy przyjmowanie preparatu Pharmaton® Matruelle® raz dziennie wraz ze zróżnicowanymi, dobrze zbilansowanymi odżywczo posiłkami. Kapsułki preparatu najlepiej przyjmować z posiłkiem i napojem w porze śniadaniowej, na dobry początek dnia.
Przyjmowany codziennie Pharmaton® Matruelle® zapewnia więcej niż tylko odpowiednie dawki witamin i pierwiastków śladowych potrzebnych kobietom ciężarnym. Dzięki naukowo opracowanej formule preparat uzupełnia również zapotrzebowanie także na kwasy tłuszczowe omega-3, potrzebne w czasie ciąży i po porodzie. W ten sposób Pharmaton® Matruelle® zapewnia właściwą podaż mikro- i makroskładników, dbając o zdrowie matki i dziecka.

Dowody skuteczności
W składzie preparatu Pharmaton® Matruelle® odzwierciedlenie znalazły najnowsze ustalenia medyczne dotyczące korzystnego wpływu kwasów tłuszczowych omega-3 na matki i ich dzieci. Badania kliniczne dowiodły, że DHA - jeden z kwasów tłuszczowych omega-3 - przynosi kobietom wiele istotnych korzyści przed zajściem w ciążę, w trakcie jej trwania oraz po porodzie. Co równie ważne, kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w preparacie Pharmaton® Matruelle® korzystnie wpływają również na rozwój niemowląt.
Wiele badań wykazało, że kwasy tłuszczowe omega-3 korzystnie wpływające na rozwój nienarodzonego dziecka, mogą też poprawiać funkcjonowanie jego mózgu i wzroku. Ponadto ciężarna kobieta - zarówno dla siebie, jak i dla płodu - potrzebuje dodatkowych źródeł niezbędnych witamin i minerałów, takich jak kwas foliowy czy żelazo.

Planowanie ciąży
Tworzenie dziecku jak najlepszych perspektyw na przyszłość

Przyszłe mamy mogą zrobić wiele, aby przygotować się na narodziny swoich dzieci. Embrion zaczyna swój rozwój w łonie matki już od pierwszego dnia ciąży. Na przykład już 28 dni po zapłodnieniu kształtuje się rdzeń kręgowy i mózg dziecka. Oznacza to, że ten ważny etap rozwoju może się zakończyć, jeszcze zanim kobieta zorientuje się, że jest w ciąży! Dlatego tak ważne jest, by organizm matki w chwili zapłodnienia dysponował wystarczającymi zasobami mikroskładników odżywczych, które mogły zostać uszczuplone stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych czy poprzednimi ciążami.
Doświadczenie pokazuje, że kobiety dbające w ciąży o swoją formę i dobrą sprawność fizyczną, cieszące się dobrym samopoczuciem i dostarczające swojemu organizmowi odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, lepiej znoszą zmiany fizyczne
i psychiczne będące naturalnym następstwem ciąży. A ich organizmy szybciej regenerują się po porodzie. Fazę planowania ciąży należy zatem wykorzystać do przemyślenia i stopniowej zmiany stylu życia i odżywiania się. Jednym słowem, zdrowy tryb życia i wczesne stosowanie preparatu Pharmaton® Matruelle® tworzą korzystne warunki dla matki i dziecka w trakcie ciąży i po porodzie.

Korzyści z przyjmowania preparatu Pharmaton® Matruelle® na etapie planowania dziecka:

Korzyści dla matki Korzyści dla dziecka
Uzupełnia ewentualne niedobory mikroskładników odżywczych Zapewnia optymalną podaż minerałów od pierwszego dnia rozwoju
Odbudowuje zapasy mikroskładników, zapewniając ich odpowiedni poziom Zapewnia jak najlepsze warunki rozwoju od samego początku
Optymalnie przygotowuje organizm do ciąży Tworzy podstawy dla dobrego zdrowia w długiej perspektywie czasu

Pierwszy trymestr ciąży
Przygotowanie fundamentów dla dobrego zdrowia na całe życie
W miarę jak organizm matki przystosowuje się do wspierania rozwoju dziecka, jej dzienne zapotrzebowanie na składniki mineralne rośnie. Ponieważ w tym okresie utrzymanie stabilnego poziomu tych składników jest istotne dla zapewnienia długofalowego zdrowia matki i dziecka, Pharmaton® Matruelle® przychodzi obojgu z pomocą. Dzięki specjalnie zbilansowanej formule preparat ten zapewnia matce i dziecku wszystkie niezbędne do życia
i prawidłowego rozwoju związki - i to właśnie wtedy, gdy są im najbardziej potrzebne.

Korzyści z zażywania preparatu Pharmaton® Matruelle® w pierwszym trymestrze
(na początkowym etapie) ciąży:

Korzyści dla matki Korzyści dla dziecka
Utrzymuje idealny poziom składników mineralnych Zapewnia idealną podaż minerałów zapewniających prawidłowy rozwój na wczesnym etapie życia płodu
Pomaga wzmacniać serce i układ odpornościowy Wspomaga zdrowy rozwój rdzenia kręgowego i mózgu
Pomaga utrzymać pozytywny nastrój poprzez wzmacnianie układu nerwowego. Wspiera bezproblemowy przebieg ciąży oraz udany poród Wspomaga zdrowy rozwój wszystkich narządów
Przyczynia się do niezakłóconego i zakończonego udanym porodem przebiegu ciąży
Drugi trymestr ciąży
Ciągły rozwój i wzrost dziecka zależy od mikro- i makroelementów
W miarę jak rośnie dziecko, powiększa się także brzuch mamy - podobnie jak zapotrzebowanie obojga na składniki mineralne. W tej fazie rozwoju utrzymanie właściwego stężenia w organizmie tych pierwiastków może być trudne, ponieważ potrzeby matki
i dziecka są bardzo odmienne. Także i w tym przypadku Pharmaton® Matruelle® może pomóc, dostarczając odpowiednie ilości niezbędnych mikro- i makroskładników.
Korzyści z zażywania preparatu Pharmaton® Matruelle® w drugim trymestrze (na środkowym etapie) ciąży:
Korzyści dla matki Korzyści dla dziecka
Zapewnia idealny poziom składników mineralnych Zapewnia odpowiednią podaż minerałów zapewniających prawidłowy rozwój
Pokrywa rosnące zapotrzebowanie na żelazo Wspomaga zdrowy rozwój wszystkich narządów
Wzmacnia serce, naczynia krwionośne i układ krążenia,
a także układy nerwowy i odpornościowy Wspiera każdy etap fazy szybkiego wzrostu
Trzeci trymestr ciąży i poród
Przygotowanie do dobrego startu w życie - w mądry i odpowiedzialny sposób
Stosowanie preparatu Pharmaton® Matruelle® może złagodzić wiele typowych objawów związanych z tym etapem ciąży, takich jak podwyższone ciśnienie czy puchnięcie stóp
i kostek, a nawet zapobiegać ich wystąpieniu poprzez utrzymanie odpowiedniego stężenia minerałów zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu matki. Kobiety ciężarne powinny czuć się dobrze i zachować jak najlepszy stan zdrowia. A to dlatego, że między 37. a 41. tygodniem ciąży będą musiały być gotowe na wielką chwilę: narodziny dziecka
i początek karmienia piersią.
W ostatniej fazie ciąży szybki wzrost dziecka (w ciągu najbliższych trzech miesięcy podwoi ono swoją długość i wagę) zależy od dużych ilości DHA i innych mikroskładników. Na tym właśnie etapie ważne jest codzienne przyjmowanie preparatu Pharmaton® Matruelle®, który uzupełnia w organizmie matki zapasy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników mineralnych i odżywczych. Wykazano bowiem, że np. zrównoważony poziom kwasów tłuszczowych omega-3 wspomaga naturalny rozwój oczu
i mózgu dziecka.
Pharmaton® Matruelle® odgrywa pozytywną rolę w stymulacji przyrostu wagi dziecka, tworząc idealne warunki do uzyskania optymalnej masy urodzeniowej i udanego przebiegu porodu w planowanym terminie.
Korzyści z zażywania preparatu Pharmaton® Matruelle® w trzecim trymestrze (na końcowym etapie) ciąży:
Korzyści dla matki Korzyści dla dziecka
Zapewnia idealny poziom składników mineralnych Wspomaga rozwój oczu i mózgu dziecka
Łagodzi typowe objawy związane z wysokim ciśnieniem krwi i zatrzymywania wody w tkankach ciała (szczególnie w dolnych partiach nóg) Wspomaga intensywny rozwój wszystkich narządów
Wzmacnia organizm, przygotowując go na nadchodzący poród i karmienie piersią Tworzy optymalne warunki dla prawidłowego czasu trwania ciąży i ułatwia poród poprzez ograniczanie ryzyka komplikacji
Karmienie piersią Inteligentny wybór: Pharmaton® Matruelle® z kwasami tłuszczowymi omega-3 (DHA)
W okresie karmienia piersią organizm matki wytwarza ok. 800 ml mleka dziennie. To nie lada osiągnięcie! Gdy jeszcze weźmiemy pod uwagę to, ile czasu i energii matka poświęca nowo narodzonemu dziecku, naturalne jest ogromne zapotrzebowanie jej organizmu na składniki mineralne i odżywcze. Dlatego właśnie tak wiele matek stosuje Pharmaton® Matruelle®. Dzięki specjalnie zbilansowanej formule preparat zapewnia odpowiednią ilość prozdrowotnych składników w mleku matki, niezbędną dla harmonijnego rozwoju dziecka.
Pharmaton® Matruelle® zapewnia jednak jeszcze więcej korzyści. Zawarte w preparacie kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają matce nawet po narodzinach dziecka, wzmacniając jej organizm i poprawiając nastrój. Ponadto poprzez mleko matki wzmacniają układ nerwowy
i wzrok dziecka. Badania kliniczne potwierdziły, że kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają decydującą rolę we wspomaganiu rozwoju mózgu dziecka, jego wczesnych zdolności umysłowych oraz ogólnego rozwoju umysłowego w dłuższej perspektywie.

Korzyści z zażywania preparatu Pharmaton® Matruelle® podczas karmienia piersią:

Korzyści dla matki Korzyści dla dziecka
Zapewnia odpowiedni poziom składników mineralnych w organizmie Poprzez mleko matki utrzymuje optymalny poziom minerałów zapewniających prawidłowy rozwój po narodzinach
Zapewnia odpowiednie ilości składników mineralnych potrzebnych w mleku matki Poprzez mleko matki dostarcza wszystkie minerały wspierające intensywny wzrost
Wspomaga pozytywny nastrój po porodzie Wspomaga zdrowy rozwój wzroku i mózgu, stymuluje funkcjonowanie całego układu nerwowego i pobudza funkcje poznawcze


Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.

Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.
Budynek "Taurus"
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa
http://www.boehringer-ingelheim.com

Sigma International (Poland) Ltd
http://www.sigma.com.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Medycyna konwencjonalna - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Medycyna konwencjonalna - strona główna | Medycyna konwencjonalna - wiadomości | katalog