Medycyna konwencjonalna - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 21.11.2017


Katalog stron


Frost & Sullivan: Ożywienie na globalnym rynku CRO
data: 17.11.2011 / Frost & Sullivan

Frost & Sullivan: Ożywienie na globalnym rynku CROKorzyści związane z kosztami i produktywnością zapewniają rozwój usług CRO. Do roku 2017 należy się spodziewać rozwoju rynku ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) rzędu 10,5 procent.

Warszawa, 17 listopada 2011 r. – Globalny rynek organizacji prowadzących badania kliniczne na zlecenie (Contract Research Organization, CRO) po niedawnym okresie recesji ponownie wszedł w fazę wzrostu. Do roku 2017 należy się spodziewać rozwoju rynku ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) rzędu 10,5 procent. Choć trudna sytuacja gospodarcza w ostatnim czasie spowodowała poważne spowolnienie w USA i Europie Zachodniej, rynki wschodzące zyskały dzięki zwiększonemu outsourcingowi.

Dostęp do zróżnicowanych i dużych, niewykorzystywanych dotychczas, populacji pacjentów powoduje wzrost zapotrzebowania na badania globalne. Wydatki przeznaczone na badania i rozwój (Research and Development, R&D) pozostaną na wysokim poziomie w związku z szybkim rozwojem biotechnologii. Przyszłe perspektywy dla CRO są ogromne; wpływa na nie gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi na różnych poziomach i zaproszenia do składania ofert (Request for Proposals, RFP) ze strony firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Korzyści związane z produktywnością pomagają wspierać rozwój rynku.

Z nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt. Globalny rynek CRO: ocena ilościowa, wynika że rynek uzyskał w roku 2010 dochody w wysokości 21,42 miliardów USD ocenia się, że do roku 2017 osiągnie 43,09 miliardów USD.

„Presja cenowa oddziałująca na marże w branży farmaceutycznej jest kluczowym czynnikiem wpływającym na usługi outsourcingowe” – stwierdzają analitycy Frost & Sullivan. – „CRO umożliwiają firmom (farmaceutycznym i biotechnologicznym) korzystającym z outsourcingu przekształcenie swoich kosztów stałych związanych z budowaniem i utrzymywaniem obiektów w koszty zmienne”.

Globalny rynek CRO doświadcza wzrostu na dwóch poziomach: po pierwsze, duże firmy farmaceutyczne dokonują outsourcingu pewnych zadań na rzecz CRO w celu obniżenia kosztów stałych, zaś firmy biotechnologiczne i wyspecjalizowane firmy farmaceutyczne dokonują outsourcingu zadań na rzecz CRO w związku z brakiem infrastruktury. Zapotrzebowanie na usługi funkcjonalne, takie jak zarządzanie danymi, konsultacje, logistyka, tłumaczenia i usługi regulacyjne, znacząco wzrasta.

Rozwój rynku wydaje się być stabilny, niemniej kilka ciemnych chmur pojawia się na horyzoncie. Konsolidacje na dużą skalę wśród największych korporacji farmaceutycznych prawdopodobnie wywrą negatywny wpływ na tempo rozwoju,tego rynku, tak jak miało to miejsce w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i po roku 2000.

Ponadto, jako że badania prowadzone są obecnie na skalę globalną i stają się coraz bardziej złożone, rośnie konkurencja w zakresie dostępu do pacjentów, nowych badaczy i nowych badań, co może mieć negatywny wpływ na przyszłe badania. W przypadku badań, które w znaczącym stopniu opierają się na rynkach wschodzących, taka sytuacja może obniżyć produktywność poprzez wydłużenie czasu potrzebnego na badanie.

Firmy CRO i sponsorzy próbując rozwiązać tę sytuację, poszukują nowych sposobów zwiększania dostępu do pacjentów, m.in. poprzez nawiązywanie współpracy z firmami rekrutującymi pacjentów do badań. Dostawcy usług dokonują również outsourcingu globalnych badań prowadzonych na dużą skalę poprzez wykorzystanie szerszego zasięgu partnerów CRO, co pozwala im uzyskać dostęp do bardziej obszernej bazy pacjentów.

„Trendy wskazują na to, że tempo wzrostu wydatków dla CRO zajmujących się biotechnologią w dalszym ciągu będzie wyprzedzać farmaceutyczne CRO” – podsumowują analitycy Frost & Sullivan. – „Specjalistyczne usługi CRO są coraz częściej pozycjonowane w taki sposób, by zapewniać obsługę biotechnologii, z powodu synergii w modelach biznesowych”.

Analiza Globalny rynek CRO: ocena ilościowa jest częścią programu partnerstwa na rzecz wzrostu Farmacja i biotechnologia, który obejmuje również analizy prowadzone na następujących rynkach: Globalne trendy w zakresie wydatków w branży CRO, Globalny rynek produkcji biotechnologicznej na zlecenie oraz Strategiczna analiza możliwości na rynku CRO – Faza 0.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat globalnego rynku CRO, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, pod adresem joanna.lewandowska@frost.com. W zapytaniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy oraz danych kontaktowych.

Globalny rynek CRO: ocena ilościowa
N8B6

O Frost & Sullivan:
Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii rozwoju. Frost & Sullivan ma 50-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat oferowanego przez Frost & Sullivan Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw pod adresem http://www.frost.com.

Kontakt:
Joanna Lewandowska
Corporate Communications – Europa
T: +48 22 481 62 20
E: joanna.lewandowska@frost.com
http://www.frost.comFrost & Sullivan
02-672 Warszawa
ul. Domaniewska 41a
tel. +48 22 390 41 46
http://www.frost.com
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Medycyna konwencjonalna - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Medycyna konwencjonalna - strona główna | Medycyna konwencjonalna - wiadomości | katalog