Medycyna konwencjonalna - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 14.12.2017


Katalog stron


ENVIT Q10: recepta na przewlekłe zmęczenie
data: 15.07.2007 / Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA

ENVIT Q10: recepta na przewlekłe zmęczenieNie można czuć się najlepiej, kiedy lekarz stwierdzi u nas zespół przewlekłego zmęczenia. I zamiast martwić się, czy nie trawi nas jakaś bardzo groźna choroba, warto ustalić czy „sprawcą” zamieszania nie jest koenzym Q10, a właściwie jego niedobór.

Pamiętać trzeba, że to właśnie koenzym Q10 jest substancją z grupy witaminopodobnych, rozpuszczalnych w tłuszczach i występuje w prawie każdej komórce organizmu człowieka. Co ważne: jest on wręcz niezbędny w procesie produkcji energii, który odbywa się wewnątrz komórek. Jego dodatkową funkcją jest działanie antyoksydacyjne, tzn. niwelowanie działania wolnych rodników – związków, które mogą zniszczyć, komórki organizmu. Ilość koenzymu Q10 w organizmie człowieka utrzymuje się na stałym poziomie dzięki równowadze pomiędzy jego produkcją i degradacją. Z upływem lat poziom koenzymu Q10 w organizmie ludzkim ulega zmniejszeniu, co może przyczynić się do pogorszenia sprawności poszczególnych narządów. Jest to o tyle istotne, że największe stężenie koenzymu występuje w sercu, nerkach oraz wątrobie.
Zdolność do syntezy koenzymu Q10 obniża się wraz z wiekiem – proces ten jest szczególnie widoczny po 40. roku życia. Na podkreślenie zasługuje fakt upośledzenia syntezy koenzymu w grupie pacjentów przyjmujących statyny (leki obniżające poziom cholesterolu). Podobnie zresztą działają inne leki, np. zmniejszające ciśnienie tętnicze (beta blokery, klonidyna) oraz trójcykliczne leki przeciwdepresyjne. Kolejnymi czynnikami zmniejszającymi poziom koenzymu Q10 w organizmie są np. nadczynność tarczycy, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe zakażenia czy nadmierny i długotrwały wysiłek fizyczny.
Jak poradzić sobie z niedoborem koenzymu Q10? Najprościej i najpewniej – sięgnąć po gotowy preparat, który wybawi nas z tych wszystkich kłopotów np. ENVIT Q10. Nazywany potocznie eliksirem młodości ENVIT Q10 z pabianickiej POLFY zwiększa wytwarzanie i wykorzystanie energii w komórkach, zwłaszcza mięśnia serca i mięśni szkieletowych. Jest on odpowiednikiem naturalnej substancji wytwarzanej przez komórki i jest wyjątkowo dobrze
tolerowany przez organizm.
ENVIT Q10 stosuje się jako uzupełnienie kuracji przy zwalczaniu chorób układu krążenia, w chorobie niedokrwiennej serca, w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz miażdżycy. Usprawnia ponadto funkcjonowanie komórek mózgowych i całego układu nerwowego, zwiększa wydolność fizyczną organizmu i zmniejsza objawy zmęczenia.
To nie jedyne zastosowanie ENVITU Q10. W dermatologii koenzym Q10, jako jeden z ważniejszych antyoksydantów, jest od wielu lat uznanym czynnikiem zmniejszającym proces starzenia się skóry. Z kolei w kardiologii potwierdzono związek podawania koenzymu z poprawą sprawności serca. Udowodniono również, że koenzym Q10 może być przydatny w terapii nadciśnienia tętniczego. Także badania kliniczne nad przydatnością Q10 w terapii cukrzycy typu drugiego udowodniły, że podawanie koenzymu obniża ciśnienie tętnicze w tej grupie chorych oraz poprawia wyrównanie poziomu glukozy we krwi. Neurolodzy, po wstępnych badaniach klinicznych, potwierdzają, że koenzym może w przyszłości posłużyć jako lek wspomagający terapię w chorobie Parkinsona oraz w migrenie. I jeszcze onkologia - bardzo często poziom koenzymu Q10 w grupie pacjentów z chorobami nowotworowymi jest obniżony. We wstępnej fazie badań udowodniono np. że sam koenzym zmniejsza kardiotoksyczność niektórych chemioterapeutyków (antracyklin). Stopień uszkodzenia mięśnia sercowego w grupie pacjentów przyjmujących dodatkowo koenzym Q10 był znamiennie mniejszy niż w grupie kontrolnej, w której go nie podawano.


Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA

Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5
95-200 Pabianice
http://www.polfa.pabianice.com.pl

KODA Public Relations
http://www.kodapr.com
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Medycyna konwencjonalna - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Medycyna konwencjonalna - strona główna | Medycyna konwencjonalna - wiadomości | katalog